Dantų balinimas gali būti atliekamas namuose arba odontologo kabinete. Namuose dantis galima balinti balinimo juostelėmis, kapomis. Kabinete yra atliekamas ofisinis balinimas, balinimas, inicijuotas lazeriu arba lempa. Visi balinimo būdai yra efektyvūs, tačiau skiriasi norimo pasiekti rezultato laikas.

Dantų balinimas namuose užtrunka 10-14 dienų. Naudojama balinimo kapos, arba balinimo juostelės. Balinant dantis kapomis, iš pradžių kabinete odontologas nuima atspaudus, kpilamas modelis. Modelio pagalba dantų technikas padaro balinimo kapą. Į balinimo kapą yra pilamas atitinkamas kiekis balinimo gelio, kapa dedama į burną ir laikoma 3-8 val. Per parą ( geriausia naktį). Per visą balinimo laiką namuose reikia vengti dažančio maisto ir gėrimų, nerūkyti.
Dantų balinimas odontologijos kabinete trunka nuo 1 iki 3 vizitų. Naudojamas balinimo lazeris arba lempa, kurie inicijuoja aplikuotą ant dantų balinimo gelį taip pagreitindami gelio veikimą. Taip pat yra naudojamas ofisinis balinimo metodas, kurio metu yra naudojamas didesnės koncentracijos gelis. Ofisinio balinimo ir balinimo lazeriu bei lempa skirtumas yra tas, kad balinimas lazeriu ir aktyvuojančia lempa yra greitesni. Atlikus balinimą klinikoje, dantų jautrumą galima jausti tik vieną parą arba visai jo nebūna ir tik 1-2 paras reikia vengti dažančių produktų, nerūkyti.
Svarbu paminėti, kad esamos restauracijos burnoje ( vainikėliai, vernyrai, tiltai, plombos) išlieka tokios pat spalvos, kuri buvo prieš tai, todėl juos būtina pakeisti naujais.